1.liga -žiaci

 

1. kolo  :    J.Bohunice A - Moravský sv. Ján   8 : 2 

 

                    Body :   Urbanovská 3 ,   T. Matovič  2.5 ,  Hyža 2.5 

 
 
                         Našim žiakom sa prvé kolo vydarilo nad očakávanie. Premiéru v našich farbách úspešne absolvovala Viktória Urbanovská, ktorá je na ročnom hosťovaní z "Viktórie" Trnava . Úspešne nahradila chorú Luciu Čapkovičovú. Dobre bojovali aj chlapci, ale tesne prehrali s talentovaným S. Kotesom .  ďalšie zápasy budú  veľmi náročné, držme našim nádejám palce.2. kolo  :    Majcichov A - J.Bohunice A    6 : 4

                           

                   Body :  T. Hyža  2 , V. Urbanovská 1 ,  L. Čapkovičová 1 .

                        Domáci nastúpili bez výborného  P.Vargu  a tak bola šanca na dobrý výsledok.  Vynikajúci výkon podal Tomáš Hyža, ktorý úplne nečakane , ale zaslúžene zdolal výbornú Luciu Gašparíkovú a iba tesne 2:3 prehral s domácou jednotkou F.Krajčovičom. Len tak ďalej Tomáš !

 

  

4. kolo  :     J.Bohunice  A  - Skalica A   3 : 7

                     

                   Body :  T. Hyža  1/3.5 , T.Matovič 1/3.5, V. Urbanovská 1/2 ,  L. Čapkovičová 0/1 .

   
                      Aj keď celkový výsledok vyznieva jednoznačne v prospech Skalice, pri troche šťastia to mohlo byť aj lepšie. Jednotlivé dvojhry boli tesné  a vyrovnané, navyše Tomáš Hyža bol iba kúsok od víťazstva nad najlepším hráčom celej ligy - Gondárom. Naši sa ťažko presadzovali proti netradičnému štýlu hry hostí.

 

 

5. kolo  :    Leopoldov  - J.Bohunice A    3 : 7

                    

                    Body :  T. Hyža  3/3.5 ,  V. Urbanovská 2/3.5 ,  L. Čapkovičová 2/3 .

 
                    Veľmi cenné a nečakané víťazstvo na pôde vedúceho mužstva , ktoré však nastúpilo v slabšom zložení ako obvykle. Tomáš Hyža opäť potvrdil pozíciu lídra v našom družstve, keď zdolal aj veľmi dobrého Viktora Čecha.
 
 
 

6. kolo  :    J.Bohunice A  - Kúty    4 : 6   

                       Body :  T. Hyža  2/3.5 ,  V. Urbanovská 1/3 ,  L. Čapkovičová 1/1 , T.Matovič 0/2.5

                    Pred stretnutím sme dúfali aspoň v remízu, no žiaľ , T. Hyža prvý krát prehral s neustále sa zlepšujúcim P.Nemčekom  a bolo po nádejách. Aj tak je veľmi cenné jeho víťazstvo nad jednotkou súpera- R.Ralbovským.   
 
 

    

7. kolo  :   Galanta A - J.Bohunice A    4 : 6

              Body :  T. Hyža  2.5/3.5 ,  V. Urbanovská  2.5/3.5 ,  L. Čapkovičová 1/3 .

             

                  Pred stretnutím sme dúfali aspoň v remízu, ale aj vďaka vyhratej štvorhre, v ktorej T.Hyža s V. Urbanovskou hladko zdolali domáci pár s výbornou D.Wiltschkovou   sa otvorila cesta k víťazstvu. Tomáš s Viktóriou zahrali dobre aj vo dvojhrách a posledný rozhodujúci bod pridala po bojovnom výkone Lucia Čapkovičová. 

 

8. kolo  :   Moravský sv. Ján  A -  J.Bohunice A    5 : 5

        

                    Body :  T. Hyža  2/3.5 ,   L. Čapkovičová  2/3 , V. Urbanovská  1/3.5  .

                    Aj remíza je pre naše družstvo cenná, avšak mali sme na víťazstvo, žiaľ  azda prvýkrát sa nedarilo V.Urbanovskej, ktorá prehrala s                            talentovaným Kotesom 2:3 , keď v domácom stretnutí vyhrala jasne 3 : 0...
 
 

9. kolo  :   J.Bohunice A - Majcichov A    6 : 4 

                    

                    Body :  T. Hyža  2.5/3.5 ,   T. Matovič  2.5/3.5 , V. Urbanovská  1/3  .

                
                    Skvelé, nečakané víťazstvo našich žiakov s druhým mužstvom tabuľky. Základ víťazstva položili naši už vo štvorhre v ktorej naši  chlapci zdolali renomovanú dvojicu Varga - Gašparíková jasne 3 : 1 .  Chlapci pridali po dva body aj vo dvojhrách, keď obaja zdolali L.Gašparíkovú , pričom Tomáš Hyža otočil z 0: 2 na sety, a tiež nebezpečného F.Krajčoviča s ktorým vyhrali vôbec po prvý raz. Toho napokon zdolala aj Viktória Urbanovská a tak sme sa mohli tešiť z víťazstva. O vyrovnanosti nášho kádra svedčí aj skutočnosť, že  víťazka novoročného turnaja Lucia Čapkovičová bola v tomto stretnutí iba náhradníčkou... 
        

10. kolo  :     Voľno 

 

11. kolo  :   Skalica   -  J.Bohunice A    5 : 5

                

                 Body :  T. Hyža  3/3.5 ,   A. Rolenčík  1/3.5 ,  M. Hulík  1/3  . 

                Naši nastúpili z dvomi hráčmi B-družstva , nakoľko z rozličných dôvodov nemohli nastúpiť T.Matovič, L.Čapkovičová i V.Urbanovská , na naše šťastie aj súperovi chýbali dvaja hráči základnej zostavy a tak sa zrodila,  pre nás cenná remíza.  
 
 

12. kolo  :   J.Bohunice A -Leopoldov    0 : 10

                    Naši nastúpili v zostave T.Hyža, V.Urbanovská a L. Čapkovičová. Proti skvelému súperovi síce bojovali, ale to na vyspelých hráčov súpera nestačilo. 

 

13. kolo  :   Kúty   -  J.Bohunice A    7 : 3

                   

                      Body :  T. Hyža  1/3.5 ,   T. Matovič  1/3.5 ,  V. Urbanovská  1/3  . 

                    Aj keď sme stretnutie prehrali, za predvedený výkon sa nemusia naši žiaci hanbiť. Domáci mali aj veľký kus šťastia. Minimálne 5. miesto majú už zaručené a pred nimi je už len posledné kolo doma s Galantou. 

 

14. kolo  :   J.Bohunice A - Galanta A     9 : 1 

 

                         Body :   T. Matovič  3.5/3.5 ,  L.Čapkovičová 2/2 ,  V. Urbanovská  2/3 ,   T. Hyža 1.5/1.5 .

                         Skvelý výsledok na záver po veľmi dobrom výkone všetkých hráčov, aj keď Viktória bola predsa len unavená zo soboty, keď na SPM st.žiačok v                           Pezinku odohrala 6 ťažkých duelov. Tomáš Matovič podal doteraz najlepší výkon v 1. lige žiakov , čo je iste odrazom poctivého trénigu v                                   posledných týždňoch. Len tak ďalej Tomáš !