Viacnásobný majster Slovenska Ľubomír Pištej v Jaslovských Bohuniciach !!!

17.06.2018 15:16

 V rmáci osláv 90. výročia organizovaného športu v J.Bohuniciach , zorganizoval náš stolnotenisový klub exibíciu na ktorú pozval prvého hráča slovenského rebríčka Ľubomíra Pišteja(SPG LINZ), ktorý prišiel aj s ďalším reprezentantom Slovenska Samuelom Novotom (SK Vydrany).  Asi 30-40 priaznivcov stolného tenisu v J.Bohuniciach i širšieho okolia sa mohli tešiť z ukážok vynikajúcich výmen topspinov, kontratopspinov , vysokej lobovanej obrany a v neposlednom rade aj vtipných kúskov. Exibíciu však nečakane mimo plánu  začal náš talentovaný ml. žiak Marek Hulík, ktorý sa udivoval prítomných už v rozohrávke s K.Gajdošom ml.  , aby následne vyzval L.Pišteja, ktorý si s ním aj niekoľko minút zahral a bolo sa na čo pozerať. Oficiálnu časť exibície začalo stretnutie najlepšieho hráča nášho klubu Patrika Sýkoru s Ľubomírom  Pištejom. Aj keď Paťo napokon ,vcelku podľa očakávania, zápas prehral 0 : 4  dokázal, že má potenciál na stolný tenis vysokej úrovne.  V druhom zápase nastúpil do vlaňajška náš najlepší hráč Miroslav Rábara proti Samuelovi Novotovi. Aj táto dvojhra priniesla pekný stolnotenisový zážitok . S.Novota napokon vyhral 4 : 1.  Po dvojhrách nasledovala štvorhra v ktorej nastúpila naša dvojica Lukáš Mužila a Jozef Čápka proti Pištejovi s Novotom.   Podľa očakávania vyhrali naši hostia 4: 0.  Vrcholom exibície bolo stretnutie Pišteja s Novotom , v ktorom samozrejme nešlo o výsledok, ale o pobavenie divákov a ukážku moderného stolného tenisu, čo stretnutie jednoznačne splnilo. Zvíťazil napokon Samo Novota 4 : 2.  

Všetci veríme, že  vydarený podvečer s našimi reprezentami podnieti našich mladých , ale aj starších členov klubu,  k ešte usilovnejšiemu tréningu a tým aj k ďalším ešte väčším úspechom. Mrzí nás však, že niektorí mladí hráči sa z rozličných príčin exibície nezúčastnili . Aj divákov sme očakávali viac, mnohé stoličky zostali prázdne...

Za úspech celej akcie treba poďakovať vedeniu nášho klubu , preovšetkým Jozefovi Čápkovi , ktorý akciu aj úspešne moderoval.  

 

Karol Gajdoš st.