Lukáš Mužila a František Vágovič víťazmi Novoročného turnaja 2019 o pohár starostky obce

06.01.2019 21:39

Víťazmi 12. ročníka Novoročného turnaja o pohár starostky obce, ktorý sa hral v sobotu 5.1.2019 sa stali  Lukáš Mužila, ktorý vyhral kategóriu registrovaných hráčov a František Vágovič, ktorý obhájil prvenstvo medzi neregistrovanými hráčmi a stal sa už piaty krát za sebou víťazom ! 

Po športovej stránke mal turnaj výbornú úroveň.  V kategórii registrovaných  štartovalo 17 hráčov , z rôznych dôvodov nehrali Tibor Matovič, Karol Gajdoš st. a Lucia Čapkovičová . Hralo sa len v skupinách , takže každý hráč odohral   6 zápasov , semifinalisti dokonca 8 .   V prvom semifinále zdolal Lukáš Mužila Paľa Heteša a v druhom po dramatickom boji  Patrik Sýkora otočil zápas s Jozefom Čápkom , keď prehrával už 0 : 2.  V boji o 3. miesto vyhral Heteš nad Čápkom 3:1 a vo finále pomerne prekvapujúco zdolal Lukáš Mužila   Paťa Sýkoru v pomere 3 : 1.  Okrem týchto stretnutí sme videli veľké množstvo zápasov výbornej úrovne o ktorú sa pričinili aj mladí hráči , vlani ešte žiaci . Tomáč Hyža potrápil v základnej skupine Jozefa Čápku , keď prehral len tesne 2 : 3 , Tomáš Matovič viedol s Rasťom Michalcom už 2 : 0 ,  avšak tiež podľahol 2 : 3 , dobré výkony predviedli aj Viktorka Urbanovská a Adrián Rolenčík .  

V kategórii neregistrovaných za Františkom Vágovičom skončil na druhom mieste Radovan Hulík, tretie miesto obsadil Jozef Spáč a štvrté Samuel Matovič. 

Celkové poradie oboch kategóriií je v rubrike "Turnaje" .

 

Karol Gajdoš st.