Cenné víťazstvá C a D družstva !

13.10.2018 20:39

4. kolo ligových súťaží prinieslo úspechy len v oblastných súťažiach. V krajských súťažiach sa našim zástupcom nedarilo. Naše A-čko prehralo v Leopoldove v stretnutí 2.ligy s tamojším B-čkom 4 : 14 . Po dva body získali Patrik Sýkora a Miroslav Rábara. Lukáš Mužila i Vlado Tibenský vyšli tentokrát naprázdno. Zápis www.pinec.info/htm/rozpis/zapis/?soutez=5126&zapis=493

B-čko nastúpilo v Galante proti tamojšiemu C-čku , bez svojej jednotky J.Čápku a prehralo tesne 8 : 10. Aj keď naši vyhrali obe štvorhry, vo dvojhrách už ťahali za kratší koniec. Zápis ešte nie je k dispozícii. Naši vyhrali obe štvorhry , Tri body získal Pavol Heteš, dva Štefan Lehen  a jeden Karol Gajdoš ml. 

Potešilo C-čko, ktoré zvíťazilo v stretnutí 5.ligy v Bukovej nad domácim A-družstvom 12 :  6 . Aj keď domáci nastúpili v slabšom zložení, víťazstvo je cenné. Zápis www.pinec.info/htm/rozpis/zapis/?soutez=5152&zapis=24.

Prvé víťazstvo v 7.lige zaznamenalo D-družstvo, keď na domácich stoloch vo vynikajúcej atmosfére porazilo B-čko Bukovej 10 : 8. Naši prehrávali už 6 : 8 , avšak posledné štyri dvojhry patrili našim hráčom a tak sme sa mohli tešiť z víťazstva, ku ktorému najviac prispel Ľubo Mráz, ktorý zdolal všetkých svojich súperov. Po dva body získali naši mladí  Tomáš Hyža a Tomáš Matovič , posledný bod pridal Karol Gajdoš st. Tomáš Matovič si tak pridal pekný darček k nedeľnajším narodeninám. Zápis www.pinec.info/htm/rozpis/zapis/?soutez=5156&zapis=730 .

Žiaľ výsledky E-družstva a žiakov ovplyvnila obrovská maródka. Pre chorobu nemohli nastúpiť Viki Urbanovská, Marek Hulík, Adrián Rolenčík , Matúš Michalička nastúpil tesne po uzdravení, Lucia Čapkovičová má birmovku.  Naše E-čko  v značne pozmenenom zložení podľahlo favoritovi 8.ligy Šintave B  0 : 18.

Už z uvedených dôvodov  prehralo aj naše A-čko žiakov v stretnutí žiackej 1.ligy na domácich stoloch s D.Stredou 3 : 7 . Kristián Makovica s Matúšom Michaličkom vyhrali síce štvorhru , po ktorej sme dúfali v dobrý výsledok, avšak vo dvojhrách ťahali za kratší koniec, obaja vyhrali len po jednej dvojhre, keď zjavne neboli vo svojej koži. V zostave ich doplnil začínajúci Michal Benedikovič , od ktorého sme nemohli očakávať zázraky. Zápis www.pinec.info/htm/rozpis/zapis/?soutez=5130&zapis=406.   Michal nastúpil aj za B-čko , ktoré hralo proti B-čku D.Stredy a svojmu súperovi tiež podľahlo 2: 8. Dva body nášho družstva získal Maroš Eliáš , ktorý je zatiaľ jednotkou v našom družstve.  Za bojovný výkon si zaslúži pochvalu 9-ročný Marcel Matúš , ktorý doplnil  našu zostavu. Zápis www.pinec.info/htm/rozpis/zapis/?soutez=5131&zapis=613 .

 

Karol Gajdoš st.