A- družstvo mužov víťazom 3.ligy bez straty bodu !!

15.04.2018 18:35

V poslednom kole ligových súťaží sezóny 2017/18 naše A-čko mužov vyhralo  na domácich stoloch nad celkovo druhým ŠKP Trnava  14: 4 a potvrdilo svoju absolútnu suverenitu  3.lige , ktorú vyhralo s impozantným náskokom 11 - bodov ! Navyše Patrik Sýkora skončil v percentuálnej úspešnosti hráčov na druhom mieste  , Miroslav Rábara na treťom , Vlado Tibenský na siedmom  , Lukáš Mužila na deviatom a Jozef Čápka na sedemnástom mieste. Celému družstvu patrí srdečná gratulácia a veľa úspechov v 2.lige !  

Darilo sa aj našemu B -družstvu, ktoré v stretnutí 4.ligy doma porazilo silné Piešťany C v pomere 10 : 8. Celkové 4.miesto je pre nováčika súťaže veľmi pekný úspech  o ktorý sa pričinili prevažne naši odchovanci doplnení Lukášom Mužilom. Ten skončil v percentuálnom hodnotení jednotlivcov na druhom mieste , a prvú desiatku uzatvára ďalší náš hráč Pavol Heteš.  Okrem nich základnú zostavu doplnili Štefan Lehen a Karol Gajdoš ml.  V druhej polovici súťaže úspešne štartoval za družstvo aj Peter Gajarský a i ďalší hráči z C-družstva.

Naše C-čko v poslednom kole prehralo v stretnutí 5.ligy po urputnom boji tesne 8 : 10 z Veselým , keď muselo nastúpiť bez svojej najväčšej opory P. Gajarského. Táto prehra znamená , že družstvo obsadilo v 5.lige 11. priečku , ktorá môže znamenať udržanie sa v súťaži , v najhoršom prípade baráž. Za družstvo nastupovali najčastejšie okrem P.Gajarského ešte František Rolenčík, Miloš Rapant, Rasťo Michalec a Tibor Matovič. 

D-družstvo vyhralo v poslednom kole nad Chtelnicou 11 : 7 a obsadilo v konečnom hodnotení 7.ligy  8.miesto , čo je pre nováčika súťaže slušné umiestnenie. Družstvo však malo rozhodne naviac a v budúcej sezóne očakávame výrazné zlepšenie. V základnej zostave najbviac štartovali Rasťo Michalec, Tibor Matovič, Karol Gajdoš st., Tomáš Hyža a Tomáš Matovič .

Napokon naše E-čko prehralo v poslednom stretnutí 8.ligy vo  Voderadoch s tamojšou rezervou 4 : 14 .  Už skôr bolo zrejmé, že obsadí posledné 12. miesto v tabuľke. Za družstvo štartovali väčšinou žiaci a dorastenky , čo bolo pre nich dobrou školou. Za družstvo najčastejšie štartovali Adrián Rolenčík, Soňa Krajčovičová, Martina Čápková, Lucia Čapkovičová menej zápasov odohrali Tomáš Hyža a Viktória Urbanovská, ktorý však boli najlepšími hráčmi družstva.

Konečné výsledky a tabuľky si môžete pozrieť na https://www.pinec.info/htm/tabulka/?soutez=4580 .

 

Karol Gajdoš st.